Polska otrzyma ponad 5 mld euro zaliczek z KPO

Podzielże się tym

Fot. EPA/J.J. Guillen

Komisja Europejska wydała we wtorek pozytywną opinię ws. zmienionego Krajowego Planu Odbudowy; Polska otrzyma ponad 5 mld euro zaliczki – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że wypłata tych środków nie jest uzależniona od realizacji kamieni milowych przez Polskę.

„Komisja Europejska wydała dziś pozytywną opinię nt. zmienionego KPO” – poinformował we wtorkowym komunikacie resort funduszy i polityki regionalnej.

Jak dodano, chodzi o dodatkowe pożyczki na kwotę 23 mld euro, o które Polska wystąpiła 31 marca i dodatkowe 2,76 mld euro dotacji z REPowerEU, które zaprogramowano w zmienionym KPO wysłanym do KE 31 sierpnia. „Zaliczki, które Polska niebawem otrzyma to 20 proc. tej sumy, czyli ponad 5 mld euro” – przekazano.

Resort wskazał, że wypłata ponad 5 mld euro zaliczek „nie zależy od spełnienia jakichkolwiek kamieni milowych przez Polskę”.

„Wypłata tych środków to przede wszystkim efekt wielomiesięcznej pracy oraz bardzo skutecznych działań urzędników Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej” – przekazał cytowany w komunikacie minister Grzegorz Puda.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.