Przedłużony piłkarski weekend – Wisła na początek i na deser

Grzegorz Skowron
Fot. IKC

Zaczyna Wisła Kraków, gra już w piątek wieczorem. Normalny piłkarski weekend dla małopolskich i krakowskich drużyn z ekstraklasy i 1 ligi zakończy Cracovia. Ale będzie jeszcze „deser” we wtorek – mecze Pucharu Polski z udziałem Garbarni i Wisły.

- reklama -

W piątkowy wieczór Wisła Kraków podejmuje na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Biała Gwiazda jest zdecydowanym faworytem, mimo ostatniej wpadki – porażki z Podbeskidziem. Krakowska drużyna po 13 kolejkach zajmuje ósme miejsce, w jej zasięgu jest strefa barażowa. Goście znajdują się w strefie spadkowej. Wisła nie powinna mieć problemów, choć jej piłkarze mają z tyłu głowy przegraną z Podbeskidziem, drużyną również dołu tabeli. Początek meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec – godz. 20.30.

- REKLAMA -

Drugi małopolski pierwszoligowiec gra w sobotę wieczorem. Bruk-Bet jedzie do stolicy, gdzie zmierzy się z Polonią Warszawa. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli 1 ligi. Słonie są na miejscu dziesiątym z dorobkiem 19 punktów, Czarne Koszule mają 16 punktów i zajmują jedenastą pozycją. Dla obu drużyn wygrana to szansa na zbliżenie się do strefy barażowej, choć znacznie bliżej niej są Słonie. Początek meczu Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza – godz. 20.00.

- Advertisement -

Kilka godzin wcześniej na stadionie Cracovii Puszcza Niepołomice podejmie Pogoń Szczecin. Jeśli gdzieś Żubry zdobywają punkty w tym sezonie, to właśnie na murawie przy ul. Kałuży. Tym razem będzie o nie bardzo trudno, bo do Krakowa przyjeżdża Pogoń Szczecin, piąta drużyna w tabeli. Ale Puszcza potrzebuje punktów, jeśli myśli o wyrwaniu się ze strefy spadkowej. Nawet wygrana w sobotnim spotkaniu nie zmieni jej 16. pozycji, ale przegrana zwiększy dystans od drużyn nad strefą spadkową. Początek meczu Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin – sobota, godz. 15.00,

Na finał ligowego weekendu mamy spotkanie Górnika Zabrze z Cracovią. Górnik po 13 kolejkach jest na dziewiątym miejscu, Cracovia – na trzynastym, ale obie drużyny dzieli różnica zaledwie jednego punktu. Wygrana daje każdej z drużyn umocnienie pozycji w środku tabeli i nadzieje na pogoń za czołówką w następnych kolejkach. Porażka będzie oznaczać spadek i coraz mniejszą odległość od strefy spadkowej. Początek meczu Górnik Zabrze – Cracovia – poniedziałek, godz. 19.00.

A po weekendzie przyjdzie czas na mecze 1/16 finału Pucharu Polski. We wtorek grają Wisła Kraków i Garbarnia. Odpadły z tych rozgrywek Puszcza Niepołomice i Bruk-Bet Termalica, do dalszej fazy awansowała już Cracovia.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *