>
/

Rudka: pocisk artyleryjski w kopalni kruszywa

1 minuta czytania

Wczoraj (12.10.2020 roku) podczas prac przy wydobywaniu żwiru, pracownik obsługujący pogłębiarkę wykopał z dna stawu całkiem dobrze zachowany pocisk. Powiadomił o niebezpiecznym znalezisku tarnowską Policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci nieetatowej grupy realizacyjnej. Potwierdzili, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kalibru 50 mm długości około 150 mm wraz z zapalnikiem. Niewybuch znajdował się na elementach platformy wydobywczej.

Ze względu na brak zabudowań mieszkalnych w pobliżu znaleziska nie było konieczności podejmowania środków bezpieczeństwa. Pracownicy zakończyli w tym dniu pracę, a policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia patrolu rozminowania 21 Batalionu z Rzeszowa. Saperzy dzisiaj przed południem zneutralizowali zagrożenie, a pocisk został wywieziony z terenu Rudki i zostanie unieszkodliwiony na poligonie wojskowym.

Tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z taki niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

CarSharing od teraz jest dostępny w każdym mieście powyżej 20000 mieszkańców

Następny wpis

„Nie lekceważcie infekcji” – apeluje Jerzy Polaczek, poseł ze Śląska zakażony koronawirusem.