Rusza remont mostu Dębnickiego [zdjęcia], Kraków staje w korkach

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

W piątek rano rozpoczął się remont mostu Dębnickiego. Przejazd przez niego jest możliwy, ale przepustowość została ograniczona o połowę. Korki tworzą się nie tylko na dojeździe do mostu, ale także tam, gdzie kierowcy szukają objazdów. Utrudnienia z powodu prac remontowych na najważniejszym moście w Krakowie potrwają kilka miesięcy.

W piątek, 7 lipca 2023 roku, z ruchu zostały wyłączone dwa pasy biegnące w kierunku ronda Grunwaldzkiego. Samochody jeżdżą tylko po dwóch pasach od strony Wawelu – dla każdego kierunku jest po jednym pasie ruchu. Światła na skrzyżowaniu pod Jubilatem działają, czynne jest też będzie przejście dla pieszych przez most Dębnicki oraz chodnik dla pieszych i rowerzystów po jednej stronie mostu (od strony Wawelu).

Zwężenie na moście Dębnickim powoduje ogromne korki na dojazdach do niego. Ale korki tworzą się także tam, gdzie kierowcy szukają objazdów. Np. w samo południe zakorkowana była autostradowa obwodnica, trudniej niż zwykle było przejechać przez most Zwierzyniecki.

Most Dębnicki będzie zawężony do 24 października, przy czym 22 września ruch zostanie przeniesione na pasy, które teraz są remontowane. Do tego dojdą utrudnienia związane z remontem Zwierzynieckiej i Kościuszki, który powinien ruszyć w sierpniu.

Podczas remontu mostu Dębnickiego poprawiana będzie płyta pomostowa, wykonana zostanie również nowa izolacja, wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jak i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic.  Wymienione będą elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją. Prace remontowe prowadzone będą też w przestrzeni podmostowej na długości bulwarów. W ramach robót wykonane zostanie m.in. nowe zabezpieczenie przed korozją dźwigarów, konserwacja łożysk i okładziny kamiennej przyczółków.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.