Ryanair zapowiada więcej lotów w sezonie zimowym

Podzielże się tym

Fot. Wikipedia

Ryanair ogłosił dzisiaj (26 września 2023) ogłosił swój zimowy rozkład lotów z Krakowa. Cztery nowe kierunki – Belfast, Fuerteventura, Memmingen i Tirana – oraz więcej loty na 29 dotychczasowych trasach, m.in. do Alicante, Katanii, Lizbony, Madrytu, Malagi i Wiednia.

– Ryanair z ogromną przyjemnością ogłasza kolejny rekordowy rozkład lotów na krakowskim lotnisku na zimę 23/24. Dzięki temu nasi klienci będą mieli jeszcze większy wybór połączeń w najniższych cenach. Oferujemy 61 tras, w tym 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Me mmingen i Tirany, a także zwiększoną częstotliwość lotów do 29 popularnych zimowych destynacji np. na city break, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń – powiedział Jason McGuinness z Ryanaira. Zapowiedział też, że Ryanair będzie dysponował w Krakowie (jednej ze swoich baz w Polsce) 9 samolotami (w tym 3 maszynami nowej generacji “gamechanger”).

Irlandzkie linie lotnicze zamierzają jeszcze bardziej zdominować niebo nad Krakowem. Plany na najbliższe sezon zakładają, że co drugi pasażer obsłużony na lotnisku w Balicach przyleci tu lub odclecie zamolotem Ryanaira. Kiedyś Ryanair miał już ponad 50-proc udział w ruchu lotniczym w Krakowie, ale było to przed wejściem na Balice drugie znaczącego taniego przewoźnika – Wizz Aira.

Ryanair w tym roku przewiezie ok. 16 mln pasażerów do i z Polski, korzystając z floty
39 samolotów bazujących w Polsce.

Lotnisko w Balicach w tym roku przekroczy granicę 9 mln pasażerów. – Sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego, dobiega końca. Na krakowskim lotnisku pierwsze osiem miesięcy zamknęliśmy z wynikiem ponad 6,2 obsłużonych pasażerów. Małopolskę i Kraków odwiedza coraz więcej turystów, a Polacy chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, m.in. dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszego zbazowanego przewoźnika – linii Ryanair, która oferuje obecnie aż 81 połączeń do licznych słonecznych miast w Europie – komentuje Radosław Włoszek, prezes Krakow Airport.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.