Sondaż wyborczy CBOS, który był, ale szybko zniknął z Twittera

Grzegorz Skowron
Fot Flickr

PiS – 29,1 proc., KO – 28,2 proc. – takie wyniki sondażu wyborczego opublikował CBOS. Informacja o nim pojawiła się w mediach społecznościowych rządowego ośrodka badania opinii. Ale sondaż szybko zniknął z profilu CBOS na Twitterze.

- reklama -

Według „znikającego” sondażu CBOS na PiS chce głosować 29,1 proc. Co ważne to znaczący spadek z poprzednimi notowaniami. Z kolei KO może liczyć na 28,2 proc., nieco więcej niż w poprzednim badaniu. CBOS w komunikacie przyznał nawet, że to najlepszy wynik KO od wielu lat.

- REKLAMA -

„Wprawdzie notowania głównej siły opozycyjnej nie zmieniły się znacząco od  ubiegłego miesiąca (wzrost o 1 punkt), jednak poziom poparcia dla Koalicji Obywatelskiej jest obecnie  najwyższy w badaniach CBOS, a więc od sierpnia 2019 roku. Jeżeli wziąć pod uwagę także notowania  Platformy Obywatelskiej (uwzględnianej w badaniach preferencji do lipca 2019 roku), to główne  opozycyjne ugrupowanie uzyskało w lipcu najlepszy wynik od września 2015 roku” – podał CBOS.

- Advertisement -

I jeszcze jeden fragment: „Od kwietnia maleje dystans między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską. O ile w ciągu  ostatniego roku przewaga rządzącego ugrupowania nad główną partią opozycyjną sięgała w badaniach  CBOS nierzadko kilkunastu punktów procentowych (a w marcu tego roku nawet 20), w czerwcu  zmniejszyła się do 6 punktów, zaś obecnie oba ugrupowania uzyskują zbliżony poziom poparcia”.

W tym notowaniu CBOS wyjątkowo słabo – jak na ostatnie sondaże – wypadła Konfederacja, którą popiera 9 proc. Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) ma zaledwie 6 proc., a Lewica – tylko 5 proc.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *