Takiego meczu Cracovia jeszcze nie grała…

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

Dla krakowskich i małopolskich kibiców piłki nożnej hitem 12, kolejki ekstraklasy będzie spotkanie Puszczy Niepołomice z Cracovią. Gospodarzem sobotniego meczu będą Żubry, które podejmą Pasy na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie, czyli na stadionie… Cracovii.

Cracovia zagra w sobotę na wyjeździe, ale w rzeczywistości u siebie. Krakowski klub udostępnił drużynie z podkrakowskich Niepołomic swój stadion, bo bo boisko Puszczy nie spełnia wymogów dla rozgrywek ekstraklasy. Żubry mecze u siebie rozgrywają więc na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie. W sobotę, 21 października podejmą na nim Cracovię.

Puszcza grając „u siebie” jest bardzo groźna dla rywali. To właśnie na stadionie przy Kałuży zdobyła większość punktów, choćby remisując na początku rundy jesiennej z Legią. W każdym meczu granym „u siebie” Puszcza strzela co najmniej jednego gola. Dla Żubrów wygrana w sobotnim spotkaniu to szansa na wyrwanie się ze strefy spadkowej, do której niedawno spadł beniaminek z Niepołomic.

Cracovia, chociaż gra „na wyjeździe”, będzie faworytem tego meczu. Pasy potrzebują punktów, by podreperować swoją pozycje w tabeli. Cracovia w 10 meczach (ma jeden zaległy) ma na koncie tylko 13 punktów i zajmuje 11. miejsce. Ewentualna porażka przyniosłaby zwiększenie dystansu od czołówki.

Mecz Puszcz Niepołomice – Cracovia w sobotę, 21 października 2023 roku, o godz. 15.00. Zagrają drużyny najczęściej faulująca (Puszcza) z najmniej faulującą (Cracovia).

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.