Tarnów: wybierasz się coś załatwić w Urzędzie Miasta? Naprawdę musisz?

IKC
IKC
SONY DSC

Od poniedziałku, 16 marca br., Urząd Miasta Tarnowa i instytucje miejskie ograniczają bezpośrednią obsługę interesantów. Wizyty w urzędzie, które nie są teraz konieczne, należy odłożyć na później, gdy wizyta jest konieczna należy umawiać się z wyprzedzeniem telefonicznie.

- reklama -

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, prezydent Roman Ciepiela podjął decyzje, aby zastosować nadzwyczajne środki w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa – od 16 marca br. Urząd Miasta Tarnowa oraz miejskie instytucje ograniczają bezpośrednią obsługę interesantów.

- REKLAMA -

Nadal bez problemów będzie można uzyskać niezbędne dokumenty i dokonać innych czynności urzędowych, gdyż urząd pracuje normalnie, jednak należy odłożyć w czasie wizytę w UMT, gdy sprawa nie wymaga natychmiastowego kontaktu. Natomiast w przypadkach niecierpiących zwłoki prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny z konkretnym wydziałem lub jednostką i ustalenie terminu wizyty. Pracownicy UMT przy wejściach do wszystkich urzędowych budynków dysponować będą listami umówionych osób z terminami wizyt i tylko te osoby w umówionym czasie będą wpuszczane.

- Advertisement -

Wszyscy zostaną przyjęci i obsłużeni w ustalonych terminach. Posunięcia te służą zachowaniu bezpieczeństwa epidemiologicznego – chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko i nie dopuścić do sytuacji, gdy w urzędowych budynkach w jednym czasie gromadzi się dużo klientów. Osoby, które chcą dokonać płatności, mogą to zrobić za pomocą przelewów elektronicznych lub we wpłatomatach (działa m.in. wpłatomat przy ul. Nowej 4), bez konieczności wizyty w urzędzie. Można również kontaktować się z Urzędem Miasta Tarnowa za pośrednictwem Internetu, wykorzystując platformę ePUAP (www.epuap.gov.pl) lub mailowo pod adresami podanymi w tabeli poniżej.

Liczę na to, iż tarnowianie rozumieją, iż wszystkie te posunięcia służą naszemu wspólnemu dobru, aby maksymalnie ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadzamy również własne rozwiązania, aby jak najlepiej służyć mieszkańcom w tym trudnym czasie. W trosce o bezpieczeństwo apeluję również do tarnowian o rezygnację lub ograniczenie wizyt w innych urzędach i korzystanie z komunikacji elektronicznej lub telefonów, zrezygnowanie z organizacji większych prywatnych imprez, ograniczenie spotkań w miejscach publicznych. Mam nadzieję, że nie zapominamy również o tych, którzy potrzebują sąsiedzkiej pomocy. Jestem przekonany, iż dzięki wspólnym i przemyślanym działaniom oraz wzajemnej pomocy przetrzymamy ten trudny czas. W załączniku podajemy numery telefonów, pod którymi będzie można zasięgnąć informacji w swojej sprawie i gdy zaistnieje taka konieczność ustalić termin wizyty w urzędzie.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *