To był weekend Dawida Kubackiego! Polak zgarnął fortunę

Sport IKC. Dawid Kubacki królem Wisły! Takie nagłówki pojawiają się w wielu portalach internetowych w fenomenalnym weekendzie w wykonaniu Dawida Kubackiego. Polak wygrał dwa konkursy Pucharu Świata w Wiśle i jest dumnym liderem Pucharu Świata.

Mimo, że w tym roku aura jeszcze mocno jesienna to skoczkowie rozpoczęli już zimową rundę Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz kolejny najlepsi lotnicy zawitali do Wisły-Malinki, gdzie na skoczni im. Adama Małysza rozpoczęli zmagania. Bezkonkurencyjny dla rywali był Dawid Kubacki. Polak wygrał dwie rundy kwalifikacji, oraz wszystkie rundy konkursowe inkasując dwa zwycięstwa na start. Takiej inauguracji w Pucharze Świata nie zaproponował żaden Polak. Oprócz chwały i radości kibiców do Kubackiego spłynęły również ogromne pieniądze za zdobycie Wisły.

Polak za dwukrotny triumf w kwalifikacjach zarobił sześć tysięcy franków szwajcarskich (ponad 28 tys. złotych), a za dwa triumfy w konkursie na jego konto wpłynęło 24 tysiące franków (blisko 114 tys. złotych). Za cały weekend Kubacki zarobił około 142 tysiące złotych. Ciekawostką jest, że lider Pucharu Świata zarobił za pierwszy weekend skoków więcej niż za cały miniony sezon. Wtedy zainkasował ponad 23 tys. franków.

Taka kwota to również wpływ podwyżki, która została wprowadzona w tym sezonie. Skoczkowie za zwycięstwo inkasują 12 tys. franków zamiast dotychczasowych 10.

Kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich 26 i 27 listopada. Skoczkowie udadzą się do fińskiej Rukki.

fot. twitter.com/ Kubacki Team

1 Comment

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Share via