/

Unikatowe szachy poszły na licytacji za 7 tysięcy złotych. Pomogą osieroconym ukraińskim dzieciom

Fot. materiały prasowe

Zakończyła się aukcja unikatowych szachów wykonanych przez Łukasza Wiciarza – jednego z najbardziej cenionych polskich autorów szachów kolekcjonerskich – podpisanych przez Jana Krzysztofa Dudę, arcymistrza szachowego. nabywca zapłaci 7 tysięcy złotych. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc ukraińskim dzieciom.

Licytacja tych szachów rozpoczęła się 4 maja na platformie onebid.pl, Finałowa licytacja odbyła się w trakcie targów gier planszowych w EXPO Kraków. Aukcję poprowadziła Róża Wroniszewska, właścicielka Domu Aukcyjnego, który podjął się pro bono zorganizowana licytacji. Ostatecznie wylicytowana kwota to 7 000 złotych.

Dochód ze sprzedaży szachów przeznaczony jest na pomoc osieroconym dzieciom z Ukrainy przebywającym w Polsce, jak i pozostającym w kraju. Za pozyskane środki Fundacja Team Kraków zakupi najpotrzebniejsze artykuły – żywność, pomoce szkolne, środki medyczne, artykuły higieniczne, odzież.

Gablota z szachami ustawiona była w lobby EXPO Kraków przez 3 dni Targów BookGame. Żółte i niebieskie figury nawiązują do flagi Ukrainy mają 19 cm wysokości, powstały z drewna lipowego.

(AI GEG)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Share via