W weekend na Zakrzówku kąpiel na własną odpowiedzialność i… niespodzianka

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Ratowników już nie ma, ale kąpiel w podwieszanych basenach na Zakrzówku wciąż jest możliwa. Tyle że na własną odpowiedzialność. W weekend można znowu spodziewać się tłumów – głównie z powodu letniej pogody. Ale na odwiedzających Zakrzówek w sobotę czeka też niespodzianka.

- reklama -

Chodzi o Międzynarodowe święto desek Stand Up Paddle. Sobota na Zakrzówku to cały dzień atrakcji rekreacyjnych i sportowych: zawody SUP dla amatorów i profesjonalistów, darmowe testy sprzętu Stand Up Paddle, darmowe szkolenia Stand Up Paddle dla dzieci i dorosłych, darmowe warsztaty sportowe SUP z zawodnikami, darmowe zajęcia SUP Yogi, warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez WOPR Kraków i losowanie nagród dla uczestników. Szczegółowe informacje o zawodach i innych atrakcjach święta desek można znaleźć TUTAJ.

- REKLAMA -

Oczywiście większość odwiedzających Zakrzówek przyjdzie na kąpielisko z podwieszanymi basenami. Zarząd Zieleni Miejskiej przypomina, że sezon kąpielowy w Krakowie już się skończył. Kąpiel w basenach nadal jest możliwa, ale odbywa się już tylko na odpowiedzialność kapiących się. W najbliższy weekend na pomostach pojawią się patrole ratowników.

- Advertisement -

W ostatnich trzech miesiącach Zakrzówek cieszył się ogromną popularnością. Od kiedy limitowano wejścia na pomsty, wydano ponad 96 tys. opasek, ale liczba korzystających z basenów w te wakacje znacząco przekroczyła 100 tysięcy (opaski wydawano tylko w godz. 10-18).

Od 1 czerwca do 3 września strażnicy miejscy stwierdzili na Zakrzówku aż 3382 wykroczenia. Nałożyli 2085 mandatów karnych, sporządzili 31 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 1266 osób. Odnotowano 1826 wykroczeń porządkowych (54%) oraz 1556 wykroczeń drogowych (46%). To oznacza, że blisko połowa ukaranych na Zakrzówku dostała mandaty za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Brak miejsc do parkowania – obok długich kolejek przed wejściem na baseny – był największym problemem podczas niedawno zakończonych wakacji na Zakrzówku.

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *