Weekend w Krakowie – przedsmak Wielkanocy, sadzenie lasu i inne atrakcje

Grzegorz Skowron
Fot. materiały prasowe

Oficjalne otwarcie jarmarku wielkanocnego, konkurs na najpiękniejsze drzewko emausowe, sadzenie Lasu Kujawskiego ku czci noblistki Olgi Tokarczuk, Festiwal Komiksu, premierowe spektakle – tak zapowiada się weekend w Krakowie. Każdy znajdzie coś dla siebie – sprawdźcie i wybierzcie.

- reklama -

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym, jeden z największych wiosennych kiermaszy odbywających się w Krakowie już otwarty. Wydarzenie potrwa do 1 kwietnia. Organizatorem jest Krakowska Kongregacja Kupiecka. Na jarmarku zostały ustawione 84 kioski handlowe oferujące towar z naszego regionu, jak również z innych miast Polski. W tegorocznej edycji jarmarku prezentują się ponadto wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

- REKLAMA -

X jubileuszowy konkurs na najpiękniejsze drzewko emausowe

W 2024 roku mija dziesięć lat od momentu, kiedy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz pierwszy zaprosiło do udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewko emausowe. Ogłoszenie wyników nastąpi w Niedzielę Palmową, 24 marca, o godz. 15.00 w sali Miedzianej pałacu Krzysztofory. Będzie to jednocześnie wernisaż pokonkursowej wystawy.

- Advertisement -

Las Kujawy powstanie – w sobotę wspólnie go posadzimy!

To tam odbyło się spotkanie z krakowianami, żeby uczcić naszą noblistkę Olgę Tokarczuk. Tam również 23 marca dojdzie do takiego spotkania ponownie. Sadzenie lasu nie zostanie odwołane, a kolejne leśne sadzonki pojawią się nieopodal posadzonego wcześniej lasu Prawiek.

Wiosenny weekend otwarcia w Bunkrze Sztuki

„Bunkier dla krakowian(ek)” – tym hasłem Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki komunikuje ponowne otwarcie swojej siedziby. Po dłuższej nieobecności przy placu Szczepańskim wraz z nadchodzącą wiosną galeria na nowo określa swój profil i zaprasza na wiosenny weekend otwarcia, który zaczął się 22 marca i potrwa do niedzieli, 24 marca – z cyklem warsztatów, szeregiem oprowadzań i spotkań, a także bardzo nietypową ofertą kulturalną.

Rozpoczyna się trzynasta edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu

Trzon tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu stanowią spotkania autorskie z artystami z Argentyny, Czech, Francji, Hiszpanii, Ukrainy i Polski. W programie wydarzenia, które wystartowało 22 marca i potrwa do niedzieli, 24 marca, znajdziemy również wykłady, warsztaty, wystawy oraz festiwalową giełdę w klubie Studio przy ul. Witolda Budryka 4.

O co chodzi z tą Nową Hutą? Fenomen nowohuckości

Co sprawia, że Nowa Huta jest wyjątkowym miejscem do życia? Czym jest Nowa Huta dla swoich rodzimych mieszkańców i dla tych, którzy postanowili w niej zamieszkać? Czy Nowa Huta jest modna? Czy może wciąż jest postrzegana jako „ta gorsza” dzielnica Krakowa? Nad tymi zagadnieniami pochylimy się na spotkaniu w ramach cyklu „Przemyślane” organizowanego przez Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wystawa „Miasto. Technoczułość”. Tu zwiedza się europejsko!

Kraków świętuje 20. rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji miejskie instytucje przygotowały specjalną ofertę. W weekend 23–24 marca będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawę pt. „Miasto. Technoczułość”, która powstała w wyniku realizacji projektu unijnego.

„Jak spieprzyliśmy wszystko” – premiera w Teatrze KTO

W sobotę, 23 marca na podgórskiej scenie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, Katarzyna Chlebny wystąpi wraz z Grzegorzem Łukawskim w premierowym spektaklu muzycznym „Jak spieprzyliśmy wszystko” według scenariusza i w reżyserii Pawła Szumca. Na scenie będzie można zobaczyć również zespół Towarzysze Broni w składzie: Aleksander Brzeziński, Damian Mielec i Jakub Nieć. Obecność takich artystów jest gwarancją niesamowitej, teatralnej i muzycznej energii.

„Jak wam się podoba” w Teatrze Ludowym

Teatr Ludowy zaprasza na spektakl „Jak wam się podoba” Williama Szekspira w reż. Maćko Prusaka. Premiera musicalowej realizacji na deskach nowohuckiego teatru odbędzie się w sobotę, 23 marca na Dużej Scenie.

„Nasze żony” w Teatrze Scena Stu

W sobotę, 23 marca o godz. 19.00 w Teatrze Scena Stu odbędzie się premiera spektaklu „Nasze żony” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Przedstawienie to koncert gry aktorskiej rozpisany na trzech aktorów. Dwóch starych przyjaciół czeka na trzeciego. Miał przyjść na karty, ale się spóźnia…

Kolna znowu roztańczona

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Wawelskiego Smoka (niedziela) oraz Międzyklubowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Krakowską Czapeczkę (sobota) to jedyne w Polsce turnieje, podczas których tańcem konkursowym jest także słynny Krakowiak. I są to turnieje z tradycją, bo w tym roku będzie to już ich 34. edycja!

Sobotnie zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych

Zarząd Infrastruktury Sportowej zaprasza młodzież i dorosłych na sobotnie zajęcia sportowe. W programie: zajęcia lekkoatletyczne, nordic walking oraz trening biegowy.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *