Wisła znowu nie dała rady drużynie z dołu tabeli

Podzielże się tym

Fot.IKC

Wisła Kraków była faworytem tego spotkania, ale nie dała rady Zagłębiu Sosnowiec. Choć Biała Gwiazda przez większość spotkania przeważała, nie potrafiła strzelić gola przeciwnikom. Piątkowy mecz na stadionie przy Reymonta zakończył się remisem.

W piątkowy wieczór Wisła Kraków podejmowała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Biała Gwiazda była zdecydowanym faworytem i chciała zatrzeć niesmak po ostatniej ligowej porażce z Podbeskidziem. Drugiej z rzędu porażki z drużyną ze strefy spadkowej nie było, ale wygranej też nie.

Piłkarze Wisły przeważali przez większość spotkania, w trakcie całego meczu mieli ponad 60 proc. posiadania piłki. Jednak akcje krakowskiej drużyny nie przynosiły bezpośredniego zagrożenia i stuprocentowych okazji na objęcie prowadzenia. To raczej goście – jeśli udało im się podejść pod bramkę Wisły – mieli lepsze okazje do strzelenia gola. Na szczęście oni również byli nieskuteczni.

Po 13 kolejkach Wisła zajmowała ósme miejsce. Remis w 14 kolejce nie poprawi jej pozycji. A na wyprzedzenie Białej Gwiazdy szanse mają dwie drużyny – Wisła Płock i Bruk-Bet Termalica (o ile wygrają swoje spotkania).

W najbliższy wtorek Wisła Kraków gra w 1/16 finału Pucharu Polski. Na stadionie przy Reymonta zagra z Polonią Warszawa. Początek meczu o godz. 21.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.