Niesforni pasażerowie samolotów traktowani są jak zagrożenie dla bezpieczeństwa

Grzegorz Skowron
Fot. www.karpacki.strazgraniczna.pl

Niestosowanie się do poleceń wydawanych przez załogę samolotu, utrudnianie wykonywania obowiązków personelowi pokładowemu, brak biletu i palenie e-papierosa w samolocie – to tylko kilka ostatnich zdarzeń, podczas których musieli interweniować funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. Niesforni pasażerowie samolotów traktowani są jak zagrożenie dla bezpieczeństwa.

- reklama -

Kapitan samolotu rejsowego z Lizbony zgłosił, że 3 młodych Portugalczyków zachowuje się głośno i nie wykonują oni wydawanych poleceń związanych z utrzymaniem porządku na pokładzie. Następnym problemowym podróżnym okazał się obywatel Portugalii, który chciał odlecieć do Manchesteru nie posiadając biletu. Z kolei z Belfastu przylecieli dwaj 40-letni Polacy, którzy nie wykonywali poleceń kapitana statku powietrznego. Natomiast w samolocie rejsowym z Gdańska obywatel RP palił e-papierosa.

- REKLAMA -

– W każdym z tych przypadków, po wylądowaniu maszyny na lotnisku w Krakowie-Balicach na pokład udał się patrol Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej. Niestosujący się do poleceń wydawanych przez załogę statku powietrznego pasażerowie, w spokojny sposób opuszczali pokład – już w asyście funkcjonariuszy SG – relacjonuje Justyna Drożdż z karpackiego oddziału SG.

- Advertisement -

– W związku z popełnionymi wykroczeniami za naruszenie zapisów Ustawy Prawo Lotnicze na mężczyzn nałożone zostały mandaty karne, a w jednym przypadku zastosowano pouczenie – podsumowuje przedstawicielka SG

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *