Wylała Słonka; powódź błyskawiczna w Rabce-Zdroju

Grzegorz Skowron
Rabka-Zdrój, 17.07.2023. Zniszczenia po nawałnicy, która przeszła przez Rabkę-Zdrój (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Ulewne deszcze spowodowały błyskawiczny przybór wody w korycie Słonki w Rabce-Zdroju powodując wyrwę w wale. Woda zalała wiele posesji, a ul. Jana Pawła II zamieniła się w rzekę.

- reklama -

Stanowiąca dopływ Raby niewielka rzeka Słonka płynąca przez centrum uzdrowiska w wyniku nawałnicy zamieniła się w rwącą rzekę. Podtopionych jest wiele domów, zalane są samochody.

- REKLAMA -

– Najwięcej zdarzeń związanych z nawałnicą jest w Rabce-Zdroju. Miejscowe jednostki straży są wspomagane z innych rejonów powiatu nowotarskiego – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik straży pożarnej w Nowym Targu Piotr Krygowski.

- Advertisement -

Wiele interwencji związanych z powalonymi wskutek nawałnicy drzewami jest także w gminie Czarny Dunajec. Strażacy usuwają drzewa z dróg i posesji. Powalone drzewo zablokowało też linię kolejową do Zakopanego w miejscowości Lasek koło Nowego Targu. W miejscowości Konina w pow. limanowskim na wskutek wyładowania atmosferycznego zapalił się budynek gospodarczy.

Na godz. 16 małopolscy strażacy odnotowali 185 zgłoszeń związanych z nawałnicą przechodzącą nad województwem. W powiatach brzeskim i nowotarskim ewakuowano prewencyjnie dwa obozy harcerskie.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *