Z Krakowa do Oslo w Norwegii. Autobusem

Podzielże się tym

Fot. materiały prasowe FlixBus

FlixBus uruchamia pierwszą linię autobusową z Polski do Norwegii. od 3 sierpnia z Krakowa będzie można dojechać do Oslo. W cenie biletu jest podróż promem z Gdyni do Karlskrony. Pokonanie całej trasy z Krakowa do Oslo potrwa ok. 32 godzin.

Ceny? Za podróż trwającą blisko 36 godzin, trzeba zapłacić 462 zł. Za ponad 1,2 tys. zł kupimy bilet na podróż trwającą do 29 godzin. Tak pokazuje system rezerwacji (przed południem 27 lipca 2023).

Nowa linia do Oslo to drugie połączenie FlixBusa z przeprawą promową zawartą w cenie biletu. Na pierwszej trasie autobusy kursują z Warszawy do fińskiego miasta Vaasa od 27 lipca. Na trasie do Finlandii przeprawa promowa odbywa się między Tallinnem a Helsinkami.

Z Polski do Norwegii będzie można dotrzeć w niecałą dobę na pokładzie autobusów FlixBusa i promu Stena Line. Pierwszy kurs na tej relacji rusza 3 sierpnia. Rozpoczynając podróż w Gdyni, droga do Oslo zajmuje niecałe 24 godziny, natomiast całkowity czas przejazdu na trasie od pierwszego przystanku w Polsce (w Krakowie) wynosi około 32 godzin. Czas przejazdu może się nieco różnić w zależności od dnia tygodnia. Linia będzie kursować w trybie całorocznym, przez 7 dni w tygodniu w obie strony.

Linia N1202 startuje z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Kolejne przystanki w Polsce to Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Następnie z Gdyni do Karlskrony pasażerowie pokonują odcinek morski na pokładzie nocnego promu. W Szwecji autobusy będą się zatrzymywać kolejno w Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås, na lotnisku Göteborg-Landvetter i w Göteborgu. Ostatnim przystankiem na tym kursie jest stolica Norwegii – Oslo.

Przed podróżą obowiązuje dodatkowa odprawa internetowa. Aby zagwarantować pasażerom miejsce w kabinie podczas przeprawy promem, muszą oni wypełnić formularz otrzymany w mailu przy rezerwacji do 72 godzin przed rozpoczęciem podróży.

Nowo otwarta linia jest trzecią łączącą Polskę ze Skandynawią. Pasażerowie podróżujący z Polski w ofercie FlixBusa znajdą również dwie inne trasy do tego regionu:
•N1376: Kraków – Katowice – Wrocław – Kopenhaga – Malmö,
•N150: Medyka – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin – Aarhus – Aalborg.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.