Zamknięta jedna jezdnia zakopianki pod Krakowem

Grzegorz Skowron
Fot. GDDKiA Kraków

W poniedziałek wcześnie rano zostanie zmieniona organizacja ruchu na drodze krajowej nr 7, czyli zakopiance w Gaju koło Krakowa, w rejonie, gdzie powstaje nowy węzeł drogowy. Drogowcy zamkną jedną jezdnię, a ruch w obu kierunkach będzie się odbywał drugą – po jednym pasie w każdą stronę.

- reklama -

Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać w poniedziałek od 5 rano w rejonie budowanego węzła w Gaju i potrwa do 12 czerwca br.

- REKLAMA -

„Zamkniemy jedną z jezdni i przeniesiemy ruch na drugą. Ruch w obu kierunkach będzie możliwy tylko jednym pasem ruchu. Utrudnienia związane są z demontowaniem deskowania na budowanym wiadukcie” – zapowiedział przedstawiciel GDDKiA.

- Advertisement -

Zaznaczył, że będzie to już ostatnie tak duże i tak długo trwające utrudnienie związane z budową wiaduktu w Gaju. Podczas ostatnich prac wykończeniowych i sprzątania terenu Zakopianki będą jeszcze pewne utrudnienia, ale znacznie krótsze i mniej uciążliwe. Budowa obiektu, który poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym rejonie zakończy się jeszcze w czerwcu br.

W Gaju powstaje wiadukt nad drogą krajową nr 7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł; inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *