Złamał zakaz, chciał przekupić policjantów

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja (zdjęcie ilustracyjne)

Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy samochodu ciężarowego, który chciał wręczyć łapówkę policjantom. Został zatrzymany, bo przekroczył dopuszczalną prędkość o 16 km/h, a potem okazało się, że złamał też zakaz poruszania się dla ciężarówek.

W środę,1 listopada 2023 roku, policjanci z dąbrowskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się drogą krajową nr 73 w ramach akcji „Wszystkich Świętych”. Około godz. 17 w miejscowości Żelazówka mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej obcokrajowca poruszającego się samochodem ciężarowym. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h oraz złamał zakaz ruchu dla pojazdów o masie powyżej 12 ton, który obowiązywał od godz. 8 do 22 – z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów osobowych.

40-letni kierowca, wiedząc o grożących mu konsekwencjach, postanowił załatwić sprawę w inny sposób. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 20 euro łapówki. Policjanci nie dali się przekupić, zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie, kierowcę  zatrzymali, a pojazd zabezpieczyli. 40-latek odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.