Znamy zwycięzców Motorola Solutions Science Cup

Grzegorz Skowron
Fot. materiały prasowe

Drużyna Adept Unit of Tech Innovators z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku została zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu IT dla uczniów szkół średnich – Motorola Solutions Science Cup. Dwa kolejne miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

- reklama -

W wielkim finale Motorola Solutions Science Cup udział wzięło 10 drużyn złożonych z pasjonatów programowania, wiążących swoją przyszłość ze światem IT. Rywalizowały w nim drużyny z całej Polski: Krakowa, Gdańska, Oświęcimia, Zabrza, Cieszyna, Olkusza i Limanowej.

- REKLAMA -

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Adept Unit of Tech Innovators z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Drugie miejsce trafiło do drużyny Świderki, a trzecie do drużyny Paczka Chrupów. Obydwie drużyny reprezentowały Zespół Szkół Łączności w Krakowie.

- Advertisement -

Finał konkursu składał się z trzech konkurencji – dwóch dla głowy i jednej dla ciała. W turnieju z wiedzy ogólnej i informatycznej uczniowie zdobywali punkty, a następnie licytowali z ich pomocą pytania. Część sportowa obejmowała m.in. sztafetę z monitorem i rzut twardym dyskiem do celu. Uczestnicy zagrali również w Petankę – popularną francuską grę zręcznościową.

W finale nie zabrakło cennych nagród, takich jak: drukarki 3D, drony, minikomputery, słuchawki bezprzewodowe i smartwatche. Łatwo nie było, bo w tym roku wyzwaniem dla młodych pasjonatów programowania stały się wektory, sztuka i kolory, soczewki, lustra oraz źródła światła. Wszystko po to, by połączyć różne dziedziny nauki z pasją programowania.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *