>
/

Żużlowcy mogą wracać na tory! „Wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, osoby funkcyjne i sędziowie są czyści”

1 minuta czytania
Żużlowcy będą mogli wrócić na tory! W niemal 500 przebadanych próbkach, pobranych od zawodników, trenerów, mechaników i działaczy, nie wykryto ani jednego przypadku koronawirusa! – To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są, kolokwialnie mówiąc, „czyści”. Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach „odmrażania” polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o.
 
Badania na obecność SARS-CoV-2 przeprowadziło dla PGE Ekstraligi laboratorium INVICTA. Całość kosztowała najlepszą żużlową ligę świata blisko 200 tysięcy złotych. Rozgrywki będą mogły ruszyć już 12 czerwca. Wcześniej, bo już 29 maja, żużlowcy wrócą do treningów na torach.
 
Na swoje starty czekają jeszcze zespoły eWinner 1. Ligi. Kiedy to będzie? Czas pokaże. Na pewn0 zawody odbywać się będą bez publiczności.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

PKP Intercity: od środy 27 maja na tory wraca kolejnych 40 składów PKP Intercity

Następny wpis

Wola Rzędzińska: na boisku z prezydentem Dudą (zdjęcia