23. Wieka Parada Smoków w Krakowie – program, atrakcje

Grzegorz Skowron
Fot. Teatr Groteska

Smoczy Piknik na bulwarze Czerwieńskim, Parada Smoków ulicami Krakowa, a przede wszystkim Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle – trak zapowiada się smoczy weekend w Krakowie, czyli 23. Wieka Parada Smoków.

- reklama -

Na dwudniowe smocze święto w Krakowie składają się trzy wydarzenia. W sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca 2024 roku, organizatorzy zapraszają na Smoczy Piknik Rodzinny odbywający się na bulwarze Czerwieńskim. Na uczestników pikniku czekać będą gry, zabawy, animacje i konkursy, w których będzie można zdobyć drobne upominki.

- REKLAMA -

W niedzielę w samo południe z Plant wyruszy Parada Smoków, która w tym roku odbywa się pod hasłem „smoki bajek, baśni i powieści”. W barwnym korowodzie weźmie udział ponad 1000 dzieci, animujących własnoręcznie wykonane smoki. Spośród wszystkich niezwykle oryginalnych i pomysłowych stworów jury wybierze najpiękniejszego smoka.

- Advertisement -

Najbardziej widowiskową częścią święta smoków w Krakowie, na którą czekają tłumy mieszkańców i turystów, jest Wielkie Widowisko Plenerowe w zakolu Wisły pod Wawelem. Ogromne, smocze postaci z lekkością przesuwać się będą przed oczyma tysięcy osób, wśród zapierających dech efektów świetlnych i laserowych oraz przy zachwycającej muzyce. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

– Myślę, że wiele osób bardzo się cieszy, że smoki wracają i wieczorne wydarzenie odbędzie się w pełnym kształcie. Tak, jak we wszystkich edycjach, także i w tej dodamy nowe elementy, które uatrakcyjnią ten wieczór i zaskoczą widownię – podkreśla Adolf Weltschek, reżyser widowiska.

Szczegółowy program 23. Wielkiej Parady Smoków

Smoczy Piknik Rodzinny

  • sobota, 8 czerwca, godz. 10.00–20.00
  • niedziela, 9 czerwca, godz. 10.00–19.00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

  • sobota, 8 czerwca, godz. 22.00

Parada Smoków

  • niedziela, 9 czerwca, godz. 12.00, przemarsz z Plant ulicą Grodzką na Rynek Główny

Ze względu na prognozowaną zwiększoną frekwencję pasażerską, w sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca, zostaną wprowadzone wzmocnienia w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *