36-latek rozprowadzał narkotyki w klubach i na dyskotekach

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

To już 26. osoba podejrzana w śledztwie dotyczącym mefedronowego gangu. Tym razem w jednym z krakowskich mieszkań policjanci zatrzymali  35-latka, który miał rozprowadzać narkotyki wśród klientów klubów i dyskotek na terenie województwa małopolskiego.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, zatrzymali kolejnego członka mefedronowego gangu, trudniącego się dostawą narkotyków indywidualnym klientom. To już 26 osoba podejrzana w tej sprawie.

20 lipca 2023 roku małopolscy i brzescy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w jednym z krakowskich mieszkań zatrzymali  35-latka, zaangażowanego w handel narkotykami. Według ustaleń śledczych, 35-latek jako kierowca firmy przewozowej, nabywał substancje psychotropowe, które następnie rozprowadzał wśród klientów klubów i dyskotek na terenie naszego województwa. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu co najmniej 4 kg mefedronu (pozwalającej na przygotowanie 4000 działek dilerskich) o czarnorynkowej wartości sięgającej  160 tys. zł. Swą przestępczą działalność prowadził przez kilkanaście miesięcy.

Dzisiaj (21 lipca br.) zatrzymany został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości mefedronu, czyniąc sobie z popełnionego przestępstwa stałe źródło dochodu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.