50 osób zatrzymanych podczas kontroli granicznej na lotnisku w Balicach

Grzegorz Skowron
Fot. karpacki.strazgraniczna.pl

Od 1 do 18 maja 2023 roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach ujawnili lub zatrzymali podczas legitymowania i odprawy granicznej 50 osób. – To spora liczba podróżnych, którzy z różnych powodów byli poszukiwani przez organy ścigania w Polsce i nie tylko – ocenia Tomasz Jarosz z Zespołu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

- reklama -

Podczas legitymowania zatrzymano 4 osoby – w tym 3 obywateli Polski. Natomiast podczas odprawy zatrzymano, bądź ujawniono 46 osób – 25 Polaków oraz 21 obywateli innych krajów.

- REKLAMA -

– Jako przykład można podać historię Polaka, który był poszukiwany przez Policję, w celu odbycia łącznej kary 2,5 roku pozbawienia wolności. 35-latek został deportowany z Wielkiej Brytanii, gdzie wyjechał w celach zarobkowych. Został zatrzymany przez tamtejszą Policję i w związku z pobiciem skazany na karę pozbawienia wolności, po której odbyciu został deportowany do RP. Po przylocie do kraju  okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez polską Policję, w celu odbycia łącznej kary 2,5 roku pozbawienia wolności – tym razem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – relacjonuje Tomasz jarosz. Jakby tego było mało, podczas kontroli rzeczy zatrzymanego, ujawniono podrobione na wzór autentycznego czeskie prawo jazdy. Zatrzymany został osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie.

- Advertisement -

– Takich i podobnych sytuacji było w okresie ponad dwóch tygodni wiele. To potwierdza, że każdego dnia profesjonalizm i doświadczenie funkcjonariuszy Straży Granicznej wpływa na bezpieczeństwo Polski i całej Europy – podkreśla Tomasz Jarosz.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *