80 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Wiemy, gdzie trafią na służbę

Podzielże się tym

Fot. małopolska ;policja

80 nowych policjantów, w tym 27 kobiet, złożyło ślubowanie. Uroczystość odbyła się we wtorek, 12 września 2023 w w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. To czwarty w tym roku nabór. Wiemy, gdzie nowi policjanci trafią na służbę.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 12 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji.  Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 9 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 7 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 8 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu trafi po 4 funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach trafi po 3 funkcjonariuszy.  Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyska po 2 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie i Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyska po 1 nowym policjancie. 

policja slubowanie
80 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Wiemy, gdzie trafią na służbę 3

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi:  

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/21443,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

Podczas uroczyści wyróżniono 5-ciu funkcjonariuszy za profesjonalizm, doświadczenie, pełną determinację którymi wykazali się w służbie  ratowania ludzkiego życia. Wyróżnienia z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona otrzymali: sierż.szt. Krzysztof Gmyr, st.sierż. Marcin Oleś, st.sierż Dawid Suliński z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz st.post. Jakub Zelek i st.post. Kamil Szczęch z KMP w Tarnowie.

policja slubowanie 1
80 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Wiemy, gdzie trafią na służbę 4

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via