Bezpłatne projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 m kw. będą dostępne jeszcze w tym roku

Grzegorz Skowron
Fot. GUNB

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zakończył przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na projekty domów 120, 150 i 180 m kw. – podał w czwartek Polskiej Agencji Prasowej resort rozwoju i technologii. – Bezpłatne projekty zostaną udostępnione jeszcze w tym roku – zapewnił minister rozwoju Waldemar Buda.

- reklama -

Jak poinformował resort rozwoju, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB)zakończył przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na projekty domów 120, 150 i 180 m kw. Projektanci mieli czas na składanie prac konkursowych do 31 lipca br. Ocena zgłoszonych prac potrwa do 5 września br.

- REKLAMA -

– To już trzeci ogłoszony przez GUNB konkurs, dzięki któremu Polacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych projektów domów. Mogą już wybierać z 83 projektów domów do 70 m kw., w tym rekreacyjnych. Dzięki naszemu najnowszemu konkursowi, jeszcze w tym roku będą mogli pobrać bezpłatnie projekty większych budynków – o powierzchni 120, 150 i 180 m kw. – przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

- Advertisement -

Przypomniał, o zakończonym już konkursie na koncepcję architektoniczną wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności. – Nagrodzone pracownie w najbliższym czasie przygotują dokumentację projektową, w oparciu o zwycięską pracę konkursową – poinformował szef MRiT. Dodał, że już pod koniec roku projekty zasilą bazę projektów, z których gminy będą mogły bezpłatnie korzystać.

– Możliwie jak najbardziej ułatwiamy samorządom włączanie się w budownictwo społeczne. Nie tylko zachęcamy i przeznaczamy rekordowe środki – z puli na 2023 r. przekazaliśmy do JST już 1,345 mld zł, ale zapewniamy też bezpłatne projekty w celu szybszego rozpoczęcia inwestycji i zwiększenia liczby mieszkań w gminie – wskazał Waldemar Buda.

Resort przypomniał, że pierwszy konkurs dotyczył projektów architektoniczno-budowlanych domów o powierzchni do 70 m kw., drugi – projektów koncepcyjnych domów rekreacyjnych.

Podano, że na stronie GUNB są 72 bezpłatne projekty domów do 70 m kw. i 11 domów rekreacyjnych.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *