Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic – zamknięcia i zwężenia kilku ulic

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zamknięcia oraz zwężenia jezdni – takich utrudnień muszą spodziewać się kierowcy i mieszkańcy okolic budowanej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Od 21 października w północnej części Krakowa zostaną wprowadzone duże zmiany w organizacji ruchu. Zamknięcia oraz zwężenia jezdni będą dotyczyły głównie ulicy Lublańskiej, Młyńskiej, alei Bora-Komorowskiego oraz – najprawdopodobniej w drugiej połowie listopada – ulicy Meissnera.

Jakie zmiany czekają mieszkańców i kierowców?

Ulica Lublańska:

Na ul. Lublańskiej, od ronda Barei do ronda Polsadu, zostanie po jednym pasie dla ruchu kołowego. Ruch pieszy zostanie przekierowany z zamkniętych chodników do wyznaczonych ciągów na jezdni oraz na dostosowane tereny zielone.

Na ul. Lublańskiej na dojeździe do ronda Polsadu od strony zachodniej zostaną dla ruchu kołowego dwa pasy ruchu: jeden do jazdy w lewo w kierunku ronda Barei oraz jeden do jazdy w prawo w kierunku ronda Młyńskiego.

Rondo Polsadu:

Na tarczy ronda Polsadu południowa część zostanie wyłączona z ruchu. Ruch kołowy odbywać się będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Dodatkowo na rondzie Polsadu relację z pierwszeństwem wyznaczono na kierunku północ-południe. Relacja wschód-zachód odbywać się będzie estakadą, natomiast dopuszcza się ruch komunikacji zbiorowej na tej relacji pod estakadą. Relacja południe-zachód poprowadzona będzie na objazd przez rondo Barei.

Ulica Młyńska:

Sygnalizacja świetlna w rejonie ronda Polsadu oraz na skrzyżowaniu ul. Młyńskiej z ul. Miechowity zostanie wyłączona.

Na ul. Młyńskiej, jadąc w kierunku ronda Polsadu, za ul. Bohaterów Wietnamu ruch zostanie przekierowany na jezdnię zachodnią, na której zostaną wyznaczone dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Ruch zostanie przekierowany na wykonanej wcześniej przełączce.

lubkanska zmiany 1

Pozostałe zmiany:

Na al. Bora-Komorowskiego dla ruchu kołowego pozostanie pas do skrętu w prawo oraz jeden pas do jazdy na wprost.

Podczas trwania prac dla ruchu kołowego zostanie poprowadzona sugerowana trasa objazdowa.

Wydzielone poprzednio buspasy na ul. Lublańskiej w kierunku od al. 29 Listopada do ronda Polsadu oraz na al. Bora-Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu) będą nadal obowiązywać.

Na skrzyżowaniu ul. Dobrego Pasterza z al. Bora-Komorowskiego zostanie dopuszczony skręt w prawo.

Obecny układ przystanków pozostaje bez zmian.

Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona 21 października, od godziny 5.00 i potrwa do połowy przyszłego roku.

Najwcześniej w połowie listopada (obecnie trwają uzgodnienia, o szczegółowej dacie poinformujemy w osobnym komunikacie) zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany na ul. Młyńskiej i ul. Meissnera. Będą one obowiązywać wraz z organizacją ruchu wprowadzoną 21 października.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.