Burze w Małopolsce – ewakuacja obozu harcerskiego w Dołach, 113 interwencji straży

Podzielże się tym

Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z ostrzeżeniami pogodowymi uczestniczy obozu harcerskiego w miejscowości Doły (powiat brzeski) zostali ewakuowani do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej – przekazał rzecznik małopolskiej straży Hubert Ciepły. Na skutek silnego deszczu, wiatru i burz w czwartek od rana małopolskie służby interweniowały 113 razy.

W całej Małopolsce obowiązuje obecnie ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Według synoptyków opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h i grad. – W związku z ostrzeżeniem meteorologicznym komendant obozu harcerskiego „Zawisza” w miejscowości Doły (powiat brzeski) podjął decyzję o ewakuacji uczestników z obozowiska do pobliskiego OSP – poinformował Hubert Ciepły, Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Ewakuowano łącznie 41 dzieci i 4 opiekunów obozu.

W związku z silnym deszczem i wiatrem w Małopolsce w czwartek od rana małopolscy strażacy wyjeżdżali do akcji 113 razy. Najczęstszymi przyczynami były zalane piwnice, zatkane przepusty drogowe i pozostające na drogach połamane gałęzie. Jak przekazał PAP dyżurny straży, najwięcej, 36 razy, strażacy interweniowali w Krakowie, 17 razy w Wieliczce, 16 w Limanowej i 13 w Tarnowie. W pozostałych powiatach zdarzały się pojedyncze interwencje.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.