Świątek pozostaje liderką światowego rankingu! Sabalenka pokonana w półfinale Wimbledonu!

Podzielże się tym

Fot Wikimedia

Aryna Sabalenka przegrała w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu z Ons Jabeur. Dzięki wygranej Tunezyjki, Białorusinka nie wyprzedzi Igi Świątek w światowym rankingu tenisistek. Polka nadal będzie liderką, choć już tylko z minimalną przewagą nad Białorusinką.

Ons Jabeur pokonała drugą rakietę świat 2:1. Tunezyjka przegrała pierwszego seta w tibreaku, w drugim było już 4:2 dla Aryny Sabalenki, ale od tego momentu wszystkie gemy wygrała Ons Jabeur. W trzecim secie Tunezyjka raz przełamała serwis Białorusinki i to wystarczyło do wygrania 6:3.

Przegrana Sabalenki oznacza, że nie wyprzedzi ona Świątek w rankingu tenisistek. Gdyby awansowała do finału Wimbledonu, zyskałaby nad Polką niewielką przewagę, a wygrana w finale zwiększyłaby znacznie dystans między tenisistkami.

Iga Świątek została liderką światowego rankingu WTA 4 kwietnia 2022 roku. Na czele najlepszych tenisistek świata utrzymuje się już 67 tygodni. W poniedziałek po ogłoszeniu aktualnego zestawienia pozostanie na jego czele 68. tydzień. Iga świątek będzie miała 9315 punktów, Aryna Sabalenka – 8845. Dalsza część sezonu będzie walką Polski o utrzymanie pozycji liderki, dla Sabalenki – walką o jej zdetronizowanie.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.