Nie skanuj tego kodu z parkomatu! To oszustwo!

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Na niektórych krakowskich parkomatach pojawiły się naklejki zachęcające do płatności za parkowanie z wykorzystaniem kodów QR. – Jest to oszustwo – ostrzega Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Pracownicy ZDMK będą usuwać te naklejki, a sprawę zajęła się policja.

Takiej próby oszustwa jeszcze nie było. Niczego nieświadomi kierowcy widzą na parkomatach naklejki z kodem QR do płatności mobilnej. Tyle, że to nie jest naklejka ZDMK, a fałszywy kod kieruje płatności na konto oszustów.

Pracownicy ZDMK usuną naklejki, ale dopiero po zabezpieczeniu śladów przez policję. – Do tego czasu prosimy o ich pozostawienie na urządzeniach i zgłoszenie pod numerem: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55 – apeluję przedstawiciele ZDMK.

Przypominamy!

Parkując w Obszarze Płatnego Parkowania należy uiścić opłatę, poprzez:

  • zakup biletu w parkomacie

> przy użyciu monet o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł (urządzenia nie wydają reszty);

> kartami zbliżeniowymi typu PayPass, PayWave w następujących sektorach:  A2, A4, A6, A13, A20, B5, B10, B12, B30, C15 – we wszystkich parkomatach; A3, C7, C8, C9, C16, C21, C22 – w wybranych urządzeniach.

W parkomatach wyposażonych w klawiaturę numeryczną lub panel dotykowy wymagane jest wpisanie prawidłowego numeru rejestracyjnego zaparkowanego samochodu.

  • zakup biletu za pomocą aplikacji na telefonie  komórkowym

Za pomocą aplikacji na telefonie można zakupić bilet, umożliwiają to: www.skycash.comwww.anypark.plwww.mobilet.plwww.mpay.plwww.electronicparking.plwww.cityparkapp.pl, www.flowbird.plwww.mka.malopolska.pl.

Osoba posiadająca zagraniczny numer telefonu może uiścić opłatę za postój pojazdu w OPP korzystając z następujących aplikacji: www.mobilet.plwww.electronicparking.plwww.mpay.pl, www.cityparkapp.plwww.anypark.pl.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.