Gdzie Polacy latają na wakacje? Ryanair pokazał statystyki

Podzielże się tym

Fot Facebook Krakow Airport

Ryanair opublikował dane o najchętniej wybieranych przez Polaków kierunki podczas wakacji. Gdzie na urlop latają Polacy? królują Włochy, druga jest Hiszpania, na podium jest jeszcze Grecja.

Spośród typowo wakacyjnych kierunków, Polacy najchętniej wybierają się do Włoch (40,34%), Hiszpanii (23,50%), Grecji (14,88%) oraz Chorwacji (6,83%). Największą grupę – ponad 1/3 – stanowią rodziny (36,56%), pary (25,64%) oraz single (23,93%).

Obecnie zauważyć można wzrost zainteresowania krótkimi podróżami i city breakami, ponieważ najczęściej wybieramy podróże trwające mniej niż 3 dni, co stanowi prawie połowę (47,98%) wszystkich zaplanowanych lotów w tym okresie. Na wyjazdy trwające 3-7 dni decyduje się nieco ponad 1/4 (27,21%) podróżnych, a wakacje trwające od 7 do 25 dni są zaplanowane przez 18,53% Polaków.

– Obecne trendy podróżnicze pokazują, że wielu Polaków odczuwa potrzebę wyjazdu w okresie wakacyjnym. Po wielomiesięcznej konieczności zastania w domu, wśród wielu osób pojawiła się większa chęć odwiedzenia zagranicznych miejsc. Kierunki takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja czy Chorwacja cieszą się ogromną popularnością w Polsce, co pokazuje liczba rezerwacji właśnie do tych destynacji. Coraz więcej osób decyduje się również na wakacyjną podróż do Wielkiej Brytanii – komentuje Alicja Wójcik-Gołębiowska z Ryanaira.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły