Chcieli datki za fotkę z pytonem, dostali tysiąc złotych mandatu

Podzielże się tym

Fot. Wikimedia

Dwie osoby oferowały na Rynku Głównym w Krakowie zdjęcia z pytonem. W zamian oczekiwali datków, ale doczekali się mandatu w wysokości tysiąca złotych, bo natrafili na strażników miejskich.

22 strażników miejskich czuwało z piątku na sobotę nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 128 wykroczeń. W związku z tym nałożyli 92 mandaty karne, pouczyli 32 osoby, a w 4 przypadkach skierowali sprawę do sądu.

Podczas jednej z interwencji na Rynku Głównym patrol ukarał dwie osoby, które oferowały zrobienie sobie zdjęcia z wężami (pyton tygrysi i pyton królewski), w zamian za datki. – W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami dotyczącymi organizowania zbiórek publicznych osoby zostały ukarane mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych – informują strażnicy miejscy.

W ramach współpracy z City Helpers strażnicy ukarali też 3 osoby nielegalnie handlujące zabawkami na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto. Zostały ukarane mandatami karnymi na łączną kwotę 700 zł.

Na ulicy Szewskiej patrol ukarał 500-złotowym mandatem karnym mężczyznę, który ściągnął spodnie i się obnażył przed spacerującymi kobietami.

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.