Do wyborów zostały 44 dni… Zaskakująca pierwsza lista w Małopolsce

Podzielże się tym

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, lider listy "Polska jest jedna" w okręgu nowosądeckim (Fot. siemianowice.pl)

To nie Prawo i Sprawiedliwość ani Koalicja Obywatelska, ani Trzecia Droga, Konfederacja czy Lewica zarejestrowały pierwszą listę kandydatów na posłów w Małopolsce. W okręgu nr 14 (nowosądecko-podhalańskim) listę wyborczą zarejestrował komitet „Polska jest jedna”. Jej liderem jest prezydent… Siemianowic Śląskich.

Do wyborów pozostały jeszcze 44 dni. Termin rejestracji kandydatów na posłów i senatorów mija 6 września. I coraz więcej okręgowych komisji rejestruje listy kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów. Do piątkowego (1 września) popołudnia w całym kraju zarejestrowano ok. 270 kandydatów na posłów i ponad 20 kandydatów na senatorów.

W Małopolsce jeszcze żaden kandydat do Senatu nie został zarejestrowany. W okręgu nr 14 jest za to pierwsza lista z kandydatami do Sejmu – zarejestrował ją komitet „Polska jest jedna”. Liderem tej listy jest Rafał Marian Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Kolejne dwa miejsca zajmują mieszkańcy Zakopanego – nauczyciel Artur Mateusz Skiepko i przedsiębiorca Stanisław Andrzej Karp.

Rafał Marian Piech w 2021 roku zainicjował ruch społeczny „Polska Jest Jedna”, sprzeciwiający się m.in. obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 i tzw. „segregacji sanitarnej”. W lutym 2023 ostała zarejestrowana partia polityczna „Polska jest jedna”. Jej przewodniczącym jest Rafał Piech. Działalność polityczną zaczynał w Platformie Obywatelskiej, w wyborach na prezydenta Siemianowic Śląskich w 2018 roku ubiegał się o reelekcję z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy wygrał już w pierwszej turze zdobywając 83,6 proc. głosów.

(AI GEG)

Podzielże się tym

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.