Dwa pobicia przez pseudokibiców. Czterech napastników w rękach policji

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Czterech mężczyzn w wieku od 20 do 48 lat odpowie za pobicia, do których doszło 4 września 2023roku w rejonie Kurdwanowa oraz ronda Grunwaldzkiego. Napastnikom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu cała czwórka najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

4 września 2023 roku, w godzinach popołudniowych, przed jedną z siłowni w rejonie Kurdwanowa doszło do pobicia młodego mężczyzny przez 3 napastników. – Według zgłoszenia sytuacja ta mogła mieć związek z porachunkami pseudokibiców – relacjonują policjanci.

Chwilę później tego samego dnia do podobnego zdarzenia doszło w rejonie ronda Grunwaldzkiego. Do mężczyzny znajdującego się w samochodzie podbiegło 3 napastników, którzy uszkodzili szyby oraz karoserię jego pojazdu. On sam natomiast został pobity, doznając m.in. obrażeń zadanych niebezpiecznym narzędziem. Na miejsce przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowanego do jednego z krakowskich szpitali. Straty spowodowane uszkodzeniem pojazdu wycenione zostały na około 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze szybko ustalili, jakim pojazdem mieli poruszać napastnicy. Jak się okazało, zarówno w rejonie Kurdwanowa, jak i ronda Grunwaldzkiego napastnicy mieli przyjechać tym samym autem. Kryminalni z Komisariatu Policji VI w Krakowie wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu krakowskiej komendy miejskiej, funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie oraz kryminalnymi zwalczającymi przestępczość pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie szybko ustali personalia osób uczestniczących w tych zdarzeniach. Już następnego dnia wszyscy napastnicy zostali zatrzymani.

5 września w godzinach porannych kryminalni zatrzymali 21-latka biorącego udział w pobiciach dzień wcześniej. W jego mieszkaniu policjanci znaleźlii m.in. karczownik oraz butle z gazem pieprzowym. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci pojechali w rejon Bieńczyc. Około godziny 14 funkcjonariusze zauważyli samochód, którym poruszało się 3 mężczyzn. Kierowca na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg, jednak kierujący nim mężczyzna nie reagował. – W pewnym momencie pojazd zjechał na torowisko, gdzie kontynuował ucieczkę, jednak okazała się ona nieskuteczna, gdyż po chwili policjanci zajechali drogę uciekinierom, uniemożliwiając im dalszą jazdę – opowiadają policjanci.

Trzech mężczyzn w wieku 20, 28 oraz 48 lat podróżujących samochodem zostało zatrzymanych. Cała trójka została przewieziona do policyjnej jednostki, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 48-latka kryminalni znaleźli ponad 20 gramów mefedronu. 

Następnego dnia trzech najmłodszych mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia, pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia cudzej własności. Dodatkowo 20-latek odpowie za ucieczkę przed pościgiem prowadzonym przez policjantów. Ponadto 48-latek odpowie za pomocnictwo w pobiciu i pomocnictwo w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Usłyszał on również zarzut posiadania narkotyków. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 6 września br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze w Krakowie, sąd zastosował wobec czterech mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.