Dziś płatny postój w strefie płatnego parkowania – pomimo dnia świątecznego

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Transportu Publicznego

Pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania w Krakowie będzie płatne w sobotę 11 listopada, pomimo że jest to dzień świąteczny. Związane jest to z nowymi zasadami obowiązującymi na tym obszarze od połowy maja tego roku.

Jak wyjaśnił rzecznik Zarządu Dróg Miasta Krakowa Krzysztof Wojdowski, zgodnie z zapisami uchwały miejskiej, opłaty nie są pobierane w strefie płatnego parkowania w niedziele oraz wybrane dni świąteczne – jest ich siedem: 1 stycznia – Nowy Rok, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia – pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

Z kolei pozostałe święta ustawowo wolne od pracy: 6 stycznia, 1 i 3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 11 listopada, za parkowanie w krakowskiej strefie trzeba płacić.

– Jeśli ktoś zechce się wybrać w te dni do centrum miasta i zaparkuje samochód w strefie płatnego parkowania, to musi pamiętać, że strefa wtedy obowiązuje, zatem trzeba uiścić opłatę za parkowanie – wyjaśnił przedstawiciel ZDMK.

Obszar płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–20.00. Opłata w podstrefie A za godzinę postoju wynosi 6 zł, w podstrefie B – 5 zł, a w podstrefie C – 4 zł.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.