Grupa Wagnera werbuje w Krakowie? Tajemnicze nalepki

Grzegorz Skowron
Fot. screen Twitter What the media hides

W Krakowie pojawiły się wlepki zachęcające do wstąpienia do Grupy Wagnera. O tajemniczych naklejkach informuje w mediach społecznościowych krakowski radny Łukasz Wantuch. W sieci dostępny jest też krótki filmik pokazujący, jak ktoś zrywa taką nalepkę w jednej z toalet. Sprawą zajmuje się policja.

- reklama -

Na naklejkach widać logo Grupy Wagnera i napisy w języku angielskim: „We are here” i „Join us”. To znaczy: jesteśmy tutaj, wstąp do nas.

- REKLAMA -

Radny Łukasz Wantuch przytacza wymianę zdań z jednym z mieszkańców Krakowa, który tajemniczą wlepkę zauważył w okolicy dworca głównego, niedaleko Muzeum Armii Krajowej. Jak wynika z wpisów, to pierwszy przypadek znalezienia naklejki Grupy Wagnera w Krakowie, ale podobne pojawiły się w innych miastach. Mężczyzna został już przesłuchany przez policję. Ta twierdzi, że ma już sygnały o kilku miejscach w Krakowie, gdzie pojawiły się naklejki promujące wagnerowców.

- Advertisement -

Na Twitterze pojawił się krótki filmik, na którym widać, jak ktoś zrywa tajemniczą nalepkę w jednej z toalet. Jeden z komentujących filmik twierdzi, że to toaleta przy autostradzie A4.

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *