Krakowska kondorzyca Beti już jest w Chile!

Grzegorz Skowron
Fot. FB zoo w Krakowie

„Uwaga, Uwaga!!! Mamy wiadomość z ostatniej niemal chwili. Nasza kondorzyca Beti już jest w Chile” – donosi Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. Teraz czekają 21-dniowa kwarantanna, potem do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, w którym zostanie włączona do stada dorosłych i niedojrzałych kondorów.

- reklama -

– Beti wygląda na zdrową, a jej upierzenie jest w doskonałej kondycji. Od razu zapoznała się z wolierą i zaczęła po niej latać. Od teraz będzie miała minimalny kontakt z ludźmi. Wszystkie kondory ze stada, do którego zostanie przeniesiona, boją się człowieka. Zobaczymy, jak zintegruje się z nową rodziną. Po kilku miesiącach zapadnie decyzja, czy nadaje się do wypuszczenia na wolność – podają przedstawiciele krakowskiego zoo. Te informacje oraz zdjęcia z Chile otrzymali od koordynatorów projektu reintrodukcji kondora.

- REKLAMA -

Beti to młoda samica kondora wielkiego odchowana w krakowskim zoo. Jest córką Carlosa, kondora wyklutego na wolności w 1952 roku, który dotarł do Krakowa w 1979 roku bezpośrednio z Argentyny. Teraz ma wrócić do naturalnego środowiska.

- Advertisement -

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *