Jest film pokazujący upadek dźwigu w Wieliczce [wideo]. Policja szuka świadków tego wypadku

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Policja zaapelowała do osób, które były świadkami przewrócenia się dźwigu budowlanego w Wieliczce, o skontaktowanie się z miejscową komendą. Do wypadku doszło w poniedziałek na budowie nowej siedziby sądu i prokuratury przy ul. Dembowskiego.

Na stronie internetowej policji pojawiło się nagranie ukazujące moment wypadku. Widać na nim m.in. osoby opuszczające w ostatniej chwili teren budowy, tuż obok kontenera pracowniczego, na który przewrócił się żuraw.

W komunikacie policja zaapelowała do osób, które widziały to zdarzenie, zwłaszcza tych widocznych na nagraniu, o skontaktowanie się Komendą Powiatową Policji w Wieliczce.

Zgłoszenie o przewróceniu się dźwigu służby otrzymały w poniedziałek ok. godz. 12. Jak przekazały służby, w wyniku wypadku zginął 51-letni mężczyzna, pracujący w chwili zdarzenia na dźwigu. Ucierpiało także trzech pracowników, którzy przebywali w kontenerze dla pracowników. Według informacji policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z prokuratorem. „Na obecnym etapie śledczy nie formują wniosków, czy na budowie zastosowano się do wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Sprawę badają także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy” – poinformowała wielicka policja.

(PAP)

Podzielże się tym

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.