Kraków. Dwóch mężczyzn zatrzymanych z 50 kg narkotyków o wartości ponad 2 mln zł

Ilustrowany Kurier Codzienny
2 Min. Czytania
Fot. ilustracyjne PAP/Darek Delmanowicz

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch 36-latków podejrzanych o posiadanie prawie 50 kilogramów narkotyków o szacunkowej czarnorynkowej wartości ponad 2 mln zł – poinformował w środę asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Wśród przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych jest m.in. ponad 15 kg mefedronu, ponad 11 kg marihuany, prawie 7 kg amfetaminy, metamfetamina, ketamina, LSD oraz ponad 100 sztuk tabletek MDMA i ponad 100 sztuk napojów z THC.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilości substancji, która mogła posłużyć jako prekursor do wytworzenia narkotyków. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych środków odurzających i substancji psychotropowych oszacowana została na ponad 2 miliony złotych – podał Izdebski.

Zatrzymanie mężczyzn – zaznaczył policjant – to efekt wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez krakowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową.

Zatrzymanie 36-latków nastąpiło pod koniec kwietnia w rejonie apartamentowca na krakowskich Grzegórzkach. Mężczyźni na widok policjantów próbowali uciec, ale zostali ujęci po krótkim pościgu. W posiadanych przez nich torbach były zakazane substancje. Kolejne partie narkotyków znaleziono w ich mieszkaniach, pojazdach oraz komórkach lokatorskich.

Zatrzymanym postawiono zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania prekursorów, za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. (PAP)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *