Lato w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków – wykaz imprez, koncertów i wydarzeń

Grzegorz Skowron
Fot. Tauron Arena Kraków

Sportowe soboty i rodzinne niedziele, koncerty plenerowe, pokazy filmów pod chmurką, warsztaty i animacje dla najmłodszych oraz spotkania z miłośnikami klasyków – to tylko niektóre atrakcje nadchodzącego lata w Arenie Garden przy TAURON Arenie Kraków.

- reklama -

Cykl plenerowych wydarzeń zainauguruje 28 maja (niedziela, godz. 11:00-19:00) XI Święto Rodziny Krakowskiej, które po raz pierwszy odbędzie się na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Organizowane przez miasto Kraków wydarzenie promuje wartości rodzinne, integrację międzypokoleniową oraz aktywny tryb życia. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Rodzina to drużyna”, strefy które zostaną utworzone przy arenie będą nawiązywać do bycia drużyną w sporcie i rekreacji, kulturze, edukacji i rozrywce, ekologii, zdrowiu i bezpieczeństwie.

- REKLAMA -

Wakacje z kulturą

- Advertisement -

AreNa Lato Festival – wakacje z kulturą przy TAURON Arenie Kraków, to wydarzenie na które wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa zapraszają organizatorzy 17 czerwca (sobota, godz. 14:00-22:00). Na plenerowej scenie wystąpią artyści związani z Krakowem: Lor, Kiwi, Sarapata, Runforrest i Borys Kunkie. W programie znajdą się także wykłady dotyczące pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzień później, 18 czerwca (niedziela, od godz. 15:00) odbędzie się Festiwal Kolorów, czyli najbardziej kolorowa impreza w Krakowie. Obowiązkowym i kluczowym punktem wydarzenia są cogodzinne, wspólne wyrzuty w górę barwnego pudru Kolory Holi, który nad głowami uczestników tworzy wielobarwną chmurę, kolorując wszystkich dookoła.

Datę 29 lipca (sobota) w kalendarzu mogą zapisać miłośnicy kina pod chmurką. Przy TAURON Arenie Kraków odbędzie się wtedy Wakacyjny Piknik Filmowy. Fani polskiej muzyki zaproszeni są natomiast na 25 i 26 sierpnia (piątek, sobota, od godz. 16:00) na Rockowizna Festiwal Kraków, podczas którego wystąpią takie gwiazdy jak: T.Love, Ørganek, Blenders, Kult, Nocny Kochanek i Happysad.

Wakacje zakończą się w lotniczej atmosferze 27 sierpnia (niedziela) podczas wydarzenia OdLOTowa Arena. A powrót do szkoły krakowskich uczniów zainaugurowany zostanie VII Wielką Lekcją Ekologii w plenerze, która odbędzie się 17 września. Towarzyszyć jej będzie hasło „Kierunek: dobry klimat”.

Sportowe soboty i rodzinne niedziele

Wakacyjne soboty rezerwowane są na sportowe zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Non-Stop Zdrowie”. Początek – 1 lipca. „Będziemy ćwiczyć wspólnie z trenerami z AZS AWF Kraków i firmy Decathlon. W programie znajdą się ćwiczenia koordynacyjne z hula hop, ćwiczenia z równowagi, ćwiczenia gibkościowe i rozciągające na matach, ćwiczenia wzmacniające i oporowe oraz ćwiczenia wytrzymałościowe – Slow Jogging” – zachęcają organizatorzy.

W wakacyjne niedziele planowane są spotkania z kulturą, literaturą i tańcem oraz warsztaty i animacje dla dzieci. W programie znajdą się również spotkania z gośćmi z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i ich podopiecznymi oraz gośćmi z Biblioteki Kraków.

Najbliższe zajęcia jeszcze w maju – będzie to pokaz baniek mydlanych z Dori’s Event (21 maja) oraz pokaz naukowy Doktora WOW (28 maja). Czerwiec zaczynamy atrakcjami z okazji Dnia Dziecka (1-4 czerwca), wśród nich będą warsztaty balonowe, zumba dla dzieci oraz występ duetu: Bernadeta i Karol. Z kolei 8 czerwca (czwartek) w Arenie Garden wystąpi Kraków Street Band, a 11 i 25 czerwca (niedziele) zapraszamy na animacje z Panem Piratem.

arena garden 3
Lato w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków - wykaz imprez, koncertów i wydarzeń 4

W każdą środę aktualne jest zaproszenie do Arena Coffee w Małej Hali na PubQuiz, czyli grę drużynową z nagrodami. W czwartki, przed wejściem nr 3 do areny, organizowane będą warsztaty Afro Dance dla nieco starszych dzieci i dorosłych. Dodatkowe muzyczne atrakcje będą czekać na krakowian także w piątkowe wieczory w Malediva Café Bar.

Lato wśród kwiatów

Strefa Areny Garden powoli nabiera wakacyjnego klimatu. Przed TAURON Arenę Kraków wróciły palmy, kwiatowe i roślinne dekoracje, wygodne, wiklinowe budki znane z gorących plaż, meble z europalet i leżaki, które można zabrać na trawę. Jak co roku będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy ściance z kwiatów lub przy neonie „Arena Garden”.

Strefa gastronomiczna koncentruje się wokół placu po południowej stronie areny i niezmiennie oferuje mnóstwo pysznego jedzenia. Na chętnych czeka strefa food trucków z jedzeniem, napojami i słodkościami. W ofercie są: lody, gofry bąbelkowe, kawa, zimne napoje, pizza, grill, frytki, burgery, zapiekanki i hot-dogi. Każdego dnia działa także Arena Coffee w Małej Hali – doskonałe miejsca do organizacji imprez rodzinnych i spotkań firmowych.

arena garden 4
Lato w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków - wykaz imprez, koncertów i wydarzeń 5

Dmuchańce i klasyki

Dodatkową atrakcją dla dzieci ponownie będzie wesołe miasteczko – dmuchańce, które zainauguruje swoją działalność 28 maja (będzie czynne: pon.-czw. 12:00-20:00, pt.-niedz. 10:00-20:30) oraz wypożyczalnią autek elektrycznych, która będzie działała przy arenie w wybrane niedziele.

Miłośników klasycznej motoryzacji z pewnością ucieszy fakt, że przed arenę wracają również czwartkowe spotkania Krakowskich Klasyków Nocą, które będą się odbywać na parkingu autobusowym lub technicznym areny. Inauguracja sezonu zaplanowana jest na 25 maja, o godz. 18:00.

A wewnątrz areny…

Niezależnie od stref działających na zewnątrz TAURON Areny Kraków przez całe wakacje odbywać się będą wydarzenia wewnątrz obiektu. Jeszcze w maju czekają nas koncerty: Il Volo, Hansa Zimmera, Def Leppard i Mötley Crüe oraz konferencja: „Openminded venue – Otwarci na kreatywność”. W czerwcu w obiekcie zagoszczą: André Rieu, Deep Purple, Nazareth, Iron Maiden i Kiss. Sportowych emocji dostarczą nam uczestnicy Finału GOMAR Koszykarskiej Ligi Szkolnej – Dnia Dziecka z Radwan Sport, HIGH League 7 oraz Igrzysk Europejskich – w arenie odbędą się zawody w szermierce.

Lipiec to koncerty: Zucchero, Stinga oraz Ryucon, czyli Festiwal Kultury Dalekowschodniej. W sierpniu odbędzie się XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz koncerty zespołów Depeche Mode i TV Girl. We wrześniu w arenie odbędą się koncerty: Louis’a Tomlinsona i Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams oraz HackYeah Hackathon.

Pełen program imprez w TAURON Arenie Kraków jest dostępny na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *