/

Lewandowski przed wznowieniem sezonu: Czuję się lepiej niż kiedykolwiek

Bundesliga szykuje się do wznowienia rozgrywek. Pierwsze mecze po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 rozegrane zostaną 16 maja. Bayern Monachium zagra dzień później na wyjeździe z Unionem Berlin. Robert Lewandowski w w wirtualnej rozmowie z mediami z całego świata przyznał, że nie może doczekać się powrotu na boisko.
 
– Ciężko było bez piłki nożnej, ale zdrowie jest najważniejsze. To dla nas nowa sytuacja, ale musimy ją zaakceptować i jak najszybciej przyzwyczaić się do pustych trybun – powiedział kapitan reprezentacji Polski.
Robert Lewandowski ostatni raz zagrał pod koniec lutego w spotkaniu Ligi Mistrzów z Chelsea (3:0). Po meczu okazało się, że doznał kontuzji kolana i będzie musiał pauzować kilka tygodni. Praktycznie całą rehabilitację piłkarz przeszedł w domu.
– Czuję się lepiej niż kiedykolwiek, ponieważ jeszcze mocniej mogłem popracować nad swoją sprawnością fizyczną. Mogłem wykonywać ćwiczenia, na które nie miałem czasu wcześniej. Program treningowy określony przez klub był świetny – dodał Lewandowski.
Bayern Monachium jest liderem Bundesligi, a Robert Lewandowski najlepszym strzelcem obecnych rozgrywek. W 23 spotkaniach zdobył 25 bramek.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.