//

Miasto pomoże sprzedawcom kwiatów, którzy pozostali z górą zamówionego towaru

2 minut czytania
fot. UM

Cmentarze w świąteczny weekend pozostają zamknięte, a sprzedawcy kwiatów martwią się o zamówiony towar. Premier co prawda zapowiedział dla nich pomoc, ale nie zmienia to faktu, że świeże kwiaty mogą nie przetrwać do przyszłego tygodnia. Z pomocą postanowił przyjść katowicki Urząd Miasta. 

 „W tym tygodniu uruchomiliśmy Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy 2.0 adresowany do branż, które nie mogą prowadzić działalności (fitness oraz restauracyjna). Biorąc pod uwagę aktualną sytuację podjąłem decyzję, że od poniedziałku Zakład Zieleni Miejskiej rozpocznie akcję odkupywania od katowickich przedsiębiorców kwiatów, których nie udało się im sprzedać – napisał na swoim fanpage’u prezydent miasta, Marcin Krupa. – „Rośliny posłużą ozdobieniu miejsc pamięci w całym mieście. Jednocześnie apeluję do mieszkańców Katowic, by jak co roku kupowali znicze i kwiaty – bo odwiedzać groby naszych bliskich – bo odwiedzać groby naszych bliskich możemy w każdym późniejszych terminie, przy trzymaniu się rygorów sanitarnych”.

Akcja skierowana jest do firm zarejestrowanych w Katowicach, prowadzących działalność w zakresie sprzedaży i uprawy kwiatów. Szczegółowe informacje i zasady dotyczące skupu kwiatów (m.in. limity na przedsiębiorcę) opublikowana zostanie w poniedziałek. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.