Narkotyki i gotówka w mieszkaniu na Prądniku Białym

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

To był strzał w dziesiątkę. Policjanci wytypowali mieszkanie na Prądniku Białym. Spodziewali się tam znaleźć narkotyki i je znaleźli. Było w nim także 25 tys. złotych w gotówce. I dwóch lokatorów, którym teraz grozi do 12 lat więzienia.

W piątek, 8 września 2023 roku, kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie udali się do jednego z mieszkań w rejonie Prądnika Białego. Według ich ustaleń miały tam przebywać osoby posiadające znaczne ilości narkotyków.

Drzwi otworzył 30-letni lokator, który został poinformowany o powodzie policyjnej wizyty. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do przeszukania pokoju, który zajmował mężczyzna, gdzie znaleziony został susz roślinny oraz biała zbrylona substancja.

W trakcie trwających policyjnych czynności do mieszkania przyszedł drugi 32-letni lokator. Po krótkiej rozmowie przyznał on, że w jego pokoju także ukryte są zabronione środki. Jak się okazało, tam również znajdował się susz roślinny oraz zbrylona substancja w białym kolorze. Oprócz tego w pokoju 32-latka odnaleziony został biały proszek.

W związku z zaistniałą sytuacją obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy ul. Szerokiej. Oprócz nielegalnych substancji policjanci zabezpieczyli też gotówkę w kwocie 25 tysięcy złotych.

gotowka policja
Narkotyki i gotówka w mieszkaniu na Prądniku Białym 2

(fot. małopolska policja)

Jak się okazało, policjanci ujawnili w sumie ponad 325 gramów marihuany, blisko 150 gramów mefedronu oraz prawie 50 gramów kokainy.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Wobec podejrzanych Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały zastosowała dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via