Potrącił kobietę na pasach i uciekł. Szuka go policja

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Oświęcimscy policjanci poszukują kierowcy, który potrącił kobietę, przechodzącą przez przejście dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia. Jest apel do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w niedzielę 12 listopada 2023, pomiędzy godziną 6.45 a godziną 7, jechali przez Most Piastowski w kierunku oświęcimskiej Starówki. Policja publikują też zdjęcia poszukiwanego auta.

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (12 listopada 2023) tuż przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca – najprawdopodobniej opla corsy – potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał, nie udzielając jej pomocy. Piesza została przewieziona do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierowca poruszał się najprawdopodobniej pojazdem marki Opel Corsa, wersja trzydrzwiowa, kolor jasny. Cechą charakterystyczną pojazdu są czarne lusterka i klamki w drzwiach. Pojazd jechał od Rynku Głównego w kierunku mostu Piastowskiego.

auto policja poszukiwane

(fot. małopolska policja)

– Zwracamy się z prośbą o kontakt do osób, które rozpoznają poszukiwany pojazd oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w niedzielę 12.11. br. pomiędzy godziną 6.45, a godziną 7 jechali przez Most Piastowski w kierunku oświęcimskiej Starówki – apelują policjanci. Na nagraniu z kamerki samochodowej może znaleźć się szczegół, który może pomóc w ustaleniu sprawcy potrącenia – podkreślają.

Informacje w tej sprawie należy przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu osobiście lub telefonicznie pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

(AI GEG)

Podzielże się tym

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.