Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego już w piątek

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jedną z oznak nadchodzących świąt jest jarmark bożonarodzeniowy na krakowskim rynku. Otwarcie kramów z pamiątkami i świątecznymi akcesoriami już w najbliższy piątek, 24 listopada 2023 roku. Kupcy z całej Polski zaoferują towar w 97 kioskach handlowych i gastronomicznych. Pojawią się także sprzedawcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Kramy będą otwarte do 1 stycznia 2024 roku.

W ofercie będzie szeroka gama świątecznych upominków i dekoracji, takich jak: ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, ręcznie haftowane narzuty, obrusy i serwety, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne. Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem. Jak co roku na jarmarku zagości tradycyjne stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy oraz otrzymać stempel okolicznościowy jarmarku.

Pierwsze świąteczne zakupy na jarmarku będziemy mogli zrobić już w piątek, 24 listopada. W sobotę, 25 listopada, planowany jest Świąteczny flashmob na Rynku Głównym (początek o godz. 14), czyli oficjalna inauguracja targów połączona z tanecznym happeningiem. happening. Choreografię specjalnie na tę okazję przygotował krakowski tancerz Michał Kostempski.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.