Pieszy zginął pod kołami samochodu dostawczego

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Wadowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym. Pieszy przechodząc przez jezdnię, zginął pod kołami samochodu dostawczego.

W poniedziałek, 20 listopada 2023 roku, kilkanaście minut po godz. 6.00, na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący samochodem dostawczym marki Renault, mieszkaniec powiatu wadowickiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, poniósł śmierć na miejscu.

– Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Kierujący samochodem był trzeźwy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii – relacjonują policjanci.

Mundurowi apelują również o noszenie elementów odblaskowych. – Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów – podkreślają funkcjonariusze policji.

(AI GEG)

Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać już z odległości około 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie. 

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.