Pieszy zginął pod kołami samochodu dostawczego

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Wadowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym. Pieszy przechodząc przez jezdnię, zginął pod kołami samochodu dostawczego.

- reklama -

W poniedziałek, 20 listopada 2023 roku, kilkanaście minut po godz. 6.00, na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący samochodem dostawczym marki Renault, mieszkaniec powiatu wadowickiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, poniósł śmierć na miejscu.

- REKLAMA -

– Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Kierujący samochodem był trzeźwy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii – relacjonują policjanci.

- Advertisement -

Mundurowi apelują również o noszenie elementów odblaskowych. – Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów – podkreślają funkcjonariusze policji.

(AI GEG)

Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać już z odległości około 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie. 

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *