>
//

Po sobotnich protestach antycovidowców w Katowicach kilkadziesiąt osób ukaranych za brak maseczek

2 minut czytania
fot. Śląska Policja

Katowiccy policjanci w sobotnie popołudnie zabezpieczali aż 6 zgromadzeń antykovidowców, które przeszły ulicami stolicy Śląska. Wielu uczestników protestów było bez maseczek. Posypały się wnioski do sądu. 

„Pomimo wielokrotnych komunikatów ze strony Policji przypominających o tym obowiązku, wielu uczestników nie stosowało środków ochrony osobistej. Wobec tych osób zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie” – czytamy na stronie Śląskiej Policji.

W sobotnie popołudnie kilkuset policjantów zabezpieczało aż 6 zgromadzeń, które rozpoczęły się o godzinie 14.00 na katowickim rynku. Uczestnicy przeszli ulicami Katowic pod Urząd Miasta. Na czas przemarszu niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci katowickiej drogówki.  O bezpieczeństwo dbali również mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z policjantami katowickiego oddziału prewencji. Wielu protestujących było bez maseczek.

fot. Śląska Policja

„W związku z tym policjanci wylegitymowali 118 osób, 47 z nich zostało pouczonych za popełnione wykroczenie (osoby te, po interwencji policjantów zasłoniły usta i nos), a wobec 71 zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie. Katowiccy policjanci przypominają, że w związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców” – czytamy w dalszej części komunikatu Śląskiej Policji.

fot. Śląska Policja

Od soboty 10 października 2020 roku mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Nie założył maseczki i…. trafił do aresztu

Następny wpis

Allegro zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych. I to jak… Największe IPO w historii GPW