Polscy siatkarze jadą na Igrzyska Olimpijskie do Paryża!

Grzegorz Skowron

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Nasi siatkarze pokonali w sobotę Holandię 3:1 i zapewnili sobie kwalifikację bez względu na wynik ostatniego meczu w kwalifikacyjnym turnieju w Pekinie. W niedzielę zagrają jeszcze z Chinami.

Do tej pory polscy siatkarze wygrali wszystkie spotkania turnieju kwalifikacyjnego. Najtrudniejsze mecze były z Kanadą i Belgią, pozostałe nasze drużyna wygrywała zdecydowanie.

Tak też było w sobotnim spotkaniu z Holandią, choć Polacy słabo weszli w mecz. Przegrali pierwszego seta, ale już w drugim nie daliśmy naszym rywalom żadnym szans. Trzeci set znowu był bardziej wyrównany, ale jego końcówka znowu należała do polskiej reprezentacji. Czwarty set rozpoczął się do kilkupunktowej przewagi i nasi siatkarze długo nie oddawali przewagi, ale w drugiej połowie seta to Holendrzy wyszli na prowadzenie. Końcówka rozgrywała się na przewagi, kilka razy przed stratą seta ratował nas Wilfredo Leon, Potem po dobrym serwisie Kuby Kochanowskiego Polacy wyszli na prowadzenie, a potem po aucie Holendrów wygrali czwartego seta i całe spotkanie 3:1.

Polska reprezentacja mężczyzn awansowała na Igrzyska Olimpijskie, które w przyszłym roku odbędą się w Paryżu. Przypomnijmy, że wcześniej awans na igrzyska zapewniły sobie nasze siatkarki.

Niedzielnym meczem z Chinami nasi siatkarze zakończą fantastyczny sezon polskiej siatkówki na poziomie reprezentacji. Polacy będą chcieli go przypieczętować wygraną, choć najważniejsze sukcesy to mistrzostwo Europy, wygrana w Lidze Narodów i kwalifikacja olimpijska.