//

Katowice-Kraków: prawie 50 zł za przejazd 61 km?!

1 minuta czytania

Wybierasz się do Krakowa? Licz się z dodatkowymi kosztami. Prawie 50 zł za przejazd z Katowic do Krakowa i z powrotem mają zapłacić od października kierowcy, którzy wybiorą  się autostradą A4. Podwyżki miałyby wejść w życie od października. Przejazd osobówką przez bramki kosztowałby 12 złotych, co oznacza 24 złote w jedną stronę, a 48 złotych w obie.

Użytkownicy tej wiecznie remontowanej drogi są oburzeni. Jak się okazuje nie tylko oni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia, że planowana podwyżka jest niezasadna oraz uderza bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy. Jej przedstawiciele apelują o zmianę tej decyzji. Dyrekcja nie ma jednak możliwości realnego wpływu na działania Stalexportu, jeżeli są one zgodne z postanowieniami umowy koncesyjnej. O powodach takiej podwyżki mówi przedstawiciel Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A. Rafał Czechowski:

Jak się dowiadujemy z wypowiedzi, decyzja „wynika ze wzrostu kosztów eksploatacji i utrzymania projektu”. Nie wiemy jakie to koszty. Co Wy na to? Komentujcie.

DeKa

fot. ilustracyjne pixabay.otg

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów: pożyczali pieniądze, dłużnik oddawał, ale i tak tracił majątek

Następny wpis

Będą szukać rozwiązań dla górnictwa