//

Prawnicy WZZ „Sierpień 80” będą bezpłatnie pomagać ofiarom represji, które mogą zostać ukarane w Strajku Kobiet

2 minut czytania
fot. DeKa

WZZ „Sierpień 80” chce pomagać ofiarom represji. Wydał oświadczenie w związku zapowiedzią karania uczestników i organizatorów protestów kobiet.  Część związkowców pojechała dziś do Warszawy wesprzeć Strajk Kobiet w stolicy.  Inni wezmą udział w proteście na Śląsku.

„Komisja Krajowa WZZ „Sierpień 80” oświadcza, że deklaruje gotowość bezpłatnej pomocy prawnej wszystkim osobom represjonowanym przez aparat państwa – czytamy w tekście oświadczenia. Wobec złamania obwiązującego od wielu lat kompromisu społeczeństwo ma prawo do protestu. To rząd i większość parlamentarna ponosi odpowiedzialność za to że ludzie masowo wychodzą na ulicę.

Mamy prawo do decydowania w sprawach sumienia zgodnie z własnym rozumem, rozsądkiem i prawem wolnego wyboru. Nie wiadomo skąd przekonanie u rządzących, że każdy z nas nie potrafi podejmować etycznych decyzji zgodnych z własnym sumieniem.

Jeśli rządzący chcą nas pozbawić prawa do wolnego wyboru i decydowania w sprawach sumienia, to nas odczłowieczają. Nie może być na to zgody.

Jednocześnie apelujemy do polityków opozycji i liderów partii opozycyjnych zostawcie protestujących w spokoju. To są i powinny takimi pozostać, nie tylko protesty przeciwko rządzącym, ale również przeciwko nieudolnej opozycji, która udaje, że nas przed PiS-em broni. Autentyczność i spontaniczność tych protestów jest ich siłą. Nie psujcie tego”- apelują na swojej stronie i na tweeterze związkowcy „Sierpnia 80”.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Premier: 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte

Następny wpis

Specjalne linie cmentarne, które miały się pojawić w weekend odwołane. Premier zapowiada pomoc dla sprzedawców kwiatów