//

Specjalne linie cmentarne, które miały się pojawić w weekend odwołane. Premier zapowiada pomoc dla sprzedawców kwiatów

1 minuta czytania
fot. PAP

Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował komunikat w związku z ogłoszoną dziś  decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy. Odwołane zostają specjalne linie cmentarne.

Miały one kursować z okazji dnia Wszystkich Świętych od 31 października do 2 listopada. Szczegółowe informacje dot. wszystkich zaplanowanych zmian w rozkładach jazdy znajdują się na stronie internetowej ZTM: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/komunikacja-miejska-na-wszystkich-swietych.

Pozostaje pytanie co ze sprzedawcami kwiatów pod cmentarzami, którzy już zakupili towar. Premier zapowiedział wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły poznamy w przyszłym tygodniu. Na facebooku pojawiły się apele, żeby wspomóc sprzedawców, podjeżdżać pod cmentarze i kupować chryzantemy.

Szef rządu w trakcie konferencji prasowej tłumaczył, że rząd nie chce doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach wiele osób poniosło śmierć. „To jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji, ale ponieważ niesie to ze sobą ogromne ryzyko, to uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – mówił Morawiecki.(BP/PAP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Prawnicy WZZ „Sierpień 80” będą bezpłatnie pomagać ofiarom represji, które mogą zostać ukarane w Strajku Kobiet

Następny wpis

Internauci rozpoczęli akcję, aby pomóc sprzedawcom kwiatów. W piątek na katowickich cmentarzach pojawiły się tłumy